Urząd Miasta Tychy / fot. Tychy24.net

Gdzie trują? W smartphonie sprawdzisz jakość powietrza w Tychach. Aplikacja mobilna Treespot Tychy, została z aktualizowana o nowe możliwości. Tym razem dodano opcję sprawdzania jakości powietrza na terenie miasta. Przypomnijmy, w Tychach pojawiło się 10 czujników, które na bieżąco sprawdzają poziom zanieczyszczenia powietrza w różnych częściach miasta.

Aplikacja Treespot Tychy działa od 2012 roku, zaczynała jako mobilny przewodnik po mieście. Jest bezpłatna i dostępna na systemy Android i IOS (Iphony). Aplikacja ma powiadamiać docelowo użytkowników sama o złej jakości powietrza.

Treespot Tychy ciągle jest rozwijany o nowe funkcję.

Reklama

– W zeszłym roku został wzbogacony o usługę „Zgłoś usterkę” stał się narzędziem do komunikacji z urzędem, co razem z rozkładami jazdy i aktualnościami tworzy aplikację ułatwiający życie na co dzień – mówi Iwona Ciepał , naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą.

Obecnie udostępnia też informacje o stężeniu pyłów PM10 i PM2,5 w powietrzu.

Jak informuje tyski magistrat, w drugiej połowie listopada aplikacja będzie również wysyłać do użytkowników powiadomienia, gdy jakość powietrza będzie bardzo zła. Wysyłane będą dwa rodzaje powiadomień dla PM10:

  • Poziom informowania o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego stężenia średniego 24-godzinnego: 200μg/m3
  • Poziom alarmowy stężenia średniego 24-godzinnego: 300 μg/m3

Jakość powietrza można też sprawdzać również na stronie umtychy.pl. Czujniki mierzące jakość powietrza znajdują się m.in. na ul. Myśliwskiej, Leśnej, Cmentarnej, Jedności, Zgrzebnioka, Tołstoja, Parkowej, Katowickiej, Pogodnej i na Placu Wolności.

System czujników ma być rozbudowywany.

Reklama