Grube miliony dla Tyskiego Sportu. Miasto ogłosiło listę dotacji na realizację projektów w zakresie rozwoju sportu. W sumie rozdysponowano nieco ponad 9 mln zł. Najwięcej w 2018 roku otrzyma spółka Tyski Sport, która dostanie od miasta ponad 7,5 mln zł, reszta wnioskujących o dotacje musi się zadowolić w sumie kwotą 1,5 mln zł.

Wszyscy wnioskujący ubiegali się o dotację wysokości 14,3 mln zł. O największą kwotę wnioskowała spółka należąca do miasta Tyski Sport – w sumie ponad 11,4 mln. Ostatecznie miasto przyznało wszystkim wnioskującym pieniądze wysokości nieco ponad 9 mln zł.

Dotację przyznano w sumie 46 wnioskom z czego 42 to wnioski fundacji i stowarzyszeń działających na terenie miasta. Na te właśnie 42 wnioski przeznaczono 1,5 mln zł. Tutaj najwięcej otrzymały Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy 470 tys. zł, kolejny był Tyski Klub Siatkarski, który otrzymał dotacje wysokości 210 tys. zł, a trzecią co do wysokości dotację otrzymało Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki 65 tys. zł.

Reklama

Natomiast 7,5 mln zł przyznano na realizację 4 wniosków spółki Tyski Sport. Z czego 3,1 mln zł na organizację sekcji piłki nożnej, 600 tys. zł na organizację sekcji koszykówki, 250 tys. zł na organizowanie młodzieżowej sekcji piłki nożnej i 3,6 mln zł na sekcję hokeja na lodzie.

Poniżej wykaz wszystkich dotacji:

Reklama