Megrez Szpital Wojewódzki / fot. Tychy24.net

Hotel w Katowicach udostępnił wszystkie pokoje pracownikom tyskiego szpitala. Od soboty do dyspozycji w Hotelu Katowice dla medyków jest 180 pokoi ze śniadaniami. Część tych pokoi zajmują medycy ze szpitala zakaźnego w Tychach.

Wcześniej wynajęto jeden z hoteli komercyjnie działających na terenie Tychów. Jak poinformował prezydent Tychów, miasto płaciło za wynajęcie hotelu Aros 300 tys. zł miesięcznie. Od soboty medycy z Tychów nieodpłatnie korzystają już z Hotelu Katowice, który bezpłatnie wydaje jeszcze dla pracowników służby zdrowia śniadania.

Bywa, że osoby na tzw. pierwszej linii w walce z COVID-19 boją się wracać do swoim mieszkań po dyżurach, w obawie przed zarażeniem członków swoich rodzin. To właśnie dla nich zarezerwowano pokoje hotelowe.

Reklama

Medyków wspierają hotele Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) – w skład, którego wchodzą m.in. Hotel Katowice i hotel Kopernik w Toruniu.

„Na potrzeby personelu medycznego przeznaczony będzie cały obiekt hotelu Katowice (180 pokoi) oraz hotelu Kopernik (69 pokoi) i będą one do dyspozycji szpitali jednoimiennych, tak długo, jak będzie to konieczne. Funkcjonowanie hotelu dla medyka, wraz z kosztami noclegu i śniadań, będzie w całości sfinansowane przez Polski Holding Hotelowy” – poinformował PHH na swojej stronie internetowej.

Hotel Katowice ma być dostępny dla medyków tak długo jak to będzie potrzebne.

Reklama