Huśtawka dla dzieci na wózkach inwalidzkich zniknie z Parku Miejskiego w Tychach. W poniedziałek połamał na niej nogi 6-letni chłopczyk, na nic zdały się apele.

Po głośnym materiale Tychy24.net, urzędnicy przenoszą huśtawkę dla dzieci na wózkach inwalidzkich z placu zabaw w Parku Miejskim, na teren Zespołu Szkół Specjalnych. Dzisiaj informację o zmianie lokalizacji huśtawki podało TVP3 Katowice. Jeszcze wczoraj, gdy dopytywaliśmy w Urzędzie Miasta Tychy, dowiedzieliśmy się, że żadnych zmian w funkcjonowaniu urządzenia nie będzie. Mało tego magistrat nie brał nawet pod uwagę dodatkowych zabezpieczeń.

W poniedziałek (24.07) urazu na huśtawce doznał pełnosprawny 6-letni chłopczyk, był pod opieką osoby dorosłej. Trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, miał złamane oba podudzia.

Reklama

O tym, że huśtawka jest niebezpieczna informowaliśmy kilka tygodni temu, wtedy urzędnicy Andrzeja Dziuby postanowili jedynie dodatkowo oznaczyć urządzenie. Na huśtawce pojawiły się naklejki mówiące o tym, że jest przeznaczona dla niepełnosprawnych.

Dopiero uraz dziecka i szum medialny sprawił, że magistrat postanowił przenieść urządzenie.

Reklama