Wizualizacja Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek / fot. UM Tychy

Jest problem z powstaniem drugiego Wodnego Placu Zabaw w Tychach. Miasto unieważniło przetarg, ponieważ oferty, które wpłynęły znacznie przekraczały założony przez urząd budżet. Wiadomo, że na dniach ogłoszony zostanie kolejne postępowanie.

Drugi Wodny Plac Zabaw ma powstać w Parku Jaworek i ma być większy od tego na Paprocanach. Wodny plac powstanie na powierzchni 400 mkw, będzie wyposażony w 20 urządzeń. Inwestycja pierwotnie była przewidziana na lata 2022-2023. Ma kosztować w sumie 6,5 mln zł. 

W postępowaniu, które ogłosiło miasto, wpłynęły oferty dwóch firm: Krisbud Sp. z o.o z Trzebini wyceniła inwestycję na ponad 10,9 mln zł, natomiast Garden Designers Sp. z o.o. z Lublina na przeszło 10,5 mln zł. 

Reklama

Miasto ostatecznie unieważniło przetarg i wkrótce ogłosi kolejny. 

„Powierzchnia niecki Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek będzie o 100 m2 większa niż wodnego placu na Paprocanach. Największą różnicą między tymi przestrzeniami będzie jednak to, że rodzice czy dziadkowie będą mogli oglądać swoje dzieci z góry. W Jaworku strefa rekreacyjna została rozszerzona o naturalny plac zabaw – z pewnością będzie to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych” – mówił Robert Skitek z pracowni RS+, która projektowała wodny plac zabaw w Parku Jaworek.

Reklama