Jeszcze w tym roku ma zostać otwarta kładka pieszo-rowerowa na ulicy Grota-Roweckiego. Kładka ma umożliwić przejście nieopodal de facto budowanego na nowo wiaduktu, który do połowy przyszłego roku będzie wyłączony z użytkowania. Obecnie mieszkańcy aby dostać się na drugą stronę muszą korzystać z tunelu na al. Jana Pawła II, który wieczorami nie jest najbezpieczniejszym miejscem. 

Kładka pieszo-rowerowa powstała nieopodal zamkniętego wiaduktu na ulicy Grota-Roweckiego. Jak poinformowała Tychy24.net, Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach (MZUiM), kładka teraz czeka na odbiory.

„Kładka będzie oddana do końca roku, być może trochę wcześniej, ale to już nie zależy od nas, tylko od instytucji zewnętrznych, które odbierają ten obiekt” – powiedziała nam rzeczniczka MZUiM Tychy.

Reklama

Wszelkie dokumenty zostały złożone, teraz właściwe organy mają 14 dni na rozpoczęcie odbiorów. Czynności będą prowadzić m.in. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, straż pożarna i sanepid.

Łączny koszt remontu wiaduktu to około 10 mln zł, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa. Wykonawcą zadania jest wyłoniona w drodze przetargu firma Mostostal Kielce S.A.

Do czerwca 2022 przystanek kolejowy został wyłączony z użytkowania.

Reklama