/ fot. Policja

Karambol z udziałem 21 samochodów na S1. Jedna osoba nie żyje. Powodem wypadku była prawdopodobnie ograniczona widoczność spowodowana zadymieniem drogi przez pożar opon.

W sumie w zdarzeniu uczestniczyło 21 pojazdów, 1 osoba zginęła, 18 osób zostało rannych, a 7 osób, w tym 4 dzieci trafiło do szpitali. Karambol miał miejsce w niedziele przed 22.00. na drodze S1 w Jaworznie.

Do zdarzeń doszło na obu pasach ruchu – w kierunku Częstochowy i Bielska-Białej. Na miejsce niezwłocznie udała się policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe.

Reklama

– Służby ratunkowe udzielały pomocy osobom poszkodowanym i ustalały okoliczności zdarzenia. Najpoważniejszy był stan 36-letniego kierowcy z Tomaszowa Mazowieckiego, który niestety pomimo podjętej reanimacji zmarł. W miejscu wypadku lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. – Jak ustalono, w zdarzeniu wzięło udział w sumie 21 samochodów, w tym jeden samochód ciężarowy. 18 osób zostało rannych ,a 7 z nich, w tym 4 dzieci trafiło do szpitali w pobliskich miejscowościach. Do godz. 3.30 droga była całkowicie zablokowana, a dla kierowców wyznaczono objazdy – dodaje.

Wszystko wskazuje na to, że przyczyną wypadku było ograniczenie widoczności spowodowane przez pożar opon w okolicy drogi. Biegły z zakresu pożarnictwa zajmie się ustaleniem okoliczności, w jakich doszło do pożaru opon i czy miał on wpływ na zaistniałe zdarzenie.

Reklama