Wodny Plac Zabaw w Tychach / fot. Tychy24.net

Kiedy zostanie otwarte kąpielisko na Paprocanach, a kiedy ruszy Wodny Plac Zabaw? Wodny Plac Zabaw prawdopodobnie zostanie uruchomiony w tym miesiącu – dowiedział się portal Tychy24.net. Obecnie popularny obiekt nie został uruchomiony w związku z poprawkami, które były wykonywane po zeszłorocznym remoncie na placu.

Inwestycja na Paprocanach cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci. W zeszłym roku przechodziła remont, a w piątek miasto odbierało poprawki na terenie inwestycji. Jak powiedział nam Marcin Staniczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Wodny Plac Zabaw zostanie otwarty prawdopodobnie pod koniec czerwca.

Jutro (tj. we wtorek 15 czerwca) MOSIR przekazuje wodę z placu zabaw do badań, wyniki pojawią się w ciągu około 10-12 dni. Jeżeli będą dobre to obiekt zostanie uruchomiony.

„Na koniec czerwca – jak będą dobre wyniki oczywiście – to będzie uruchomiony wodny plac” – powiedział nam dyrektor tyskiego MOSIR.

Dzisiaj natomiast sanepid pobrał wodę z jeziora do badań, jeżeli te będą pomyślne, to kąpielisko na Paprocanach zostanie otwarte 20 czerwca.