Konspiracja w Tychach. Mężczyzna ukrył się w kanale przed policją, ale tym razem się nie udało, bo został zatrzymany. 46-latek kilka lat był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

O tym, że poszukiwany listem gończym mężczyzna może przebywać na terenie posesji przy ul. Kościuszki, policjanci dowiedzieli się dzięki działaniom operacyjnym.

– W szeroko zakrojone działania kryminalni zaangażowali innych policjantów, którzy zabezpieczali ewentualne drogi ucieczki poszukiwanego. Pomimo zapewnień członka rodziny, że mężczyzny nigdzie nie ma, policjanci nie stracili czujności i nie dali mu wiary, dokładnie sprawdzając posesję. Wynikiem poszukiwań sami byli zaskoczeni – tłumaczy Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. – Poszukiwany ukrywał się w kanale znajdującym się w posadzce garażu. Zamoczony do pasa w wodzie już nie próbował uciekać. Przyznał policjantom, że doskonale wiedział o tym, że jest poszukiwany – dodaje.

Reklama

Jak się okazało, mężczyzna ukrywał się za granicą i sporadycznie wracał do kraju. W sumie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości kilka lat. Policyjna baza danych potwierdziła, że 46-latek poszukiwany jest czterema listami gończymi i trzema nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego.

Reklama