Marszałek Jakub Chełstowski na tle napisu Tychy / fot. Tychy24.net

Marszałek Chełstowski podsumował dwa lata na urzędzie. Ponad 60 mln zł dla miasta Tychy na różnego rodzaju projekty – od centrum przesiadkowego po inwestycje w odnawialne źródła energii. O tym jak wyglądały te dwa lata i czy skorzystały na nich Tychy – o tym rozmawiamy z marszałkiem Chełstowskim.


Posłuchajcie rozmowy:


Przypomnijmy, Jakub Chełstowski to tyszanin, przez wiele lat był tyskim radnym, następnie został Marszałkiem Województwa Śląskiego.

Reklama

„Myślę, że to będzie kwota ponad 60 mln zł, która ze strony Urzędu Marszałkowskiego w różnych obszarach, ze środków unijnych trafiła do Tychów. Liczymy na to, że Urząd Miasta Tychy dobrze zrealizuje te projekty, dobrze je rozliczy i szybko przede wszystkim. Taki jest cel działania środków unijnych, żeby poprawić jakość życia i generować rozwój. Nie przypominam sobie takich też środków w ostatnich latach, więc uważam, że te ostatnie 2 lata dla miasta Tychy zostały dobrze przepracowane” – mówi w rozmowie z Tychy24.net Jakub Chełstowski.

Z marszałkiem rozmawialiśmy też o cenach biletów Kolei Śląskich – czy będą podnoszone do góry? Koleje w tym roku muszą wydać dodatkowo około 40 mln zł na przeglądy pociągów.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Reklama