fot. A. Maciaszczyk / Tychy24.net

Miasto sprawdzi jak dzieci i młodzież w Tychach używa alkoholu, narkotyków i stosuje przemoc. Będzie to kosztowało ponad 42 tys. zł – wybrano wykonawcę badania socjologicznego, które ma zostać przeprowadzone na terenie miasta. Wyniki poznamy pod koniec października. 

„Używanie alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne i zjawisko przemocy rówieśniczej wśród tyskiej młodzieży” – tak zatytułowano postępowanie, którego wykonawcę właśnie wybrano. Chodzi o konsorcjum firm z liderem:  MIRABO Pracownia Badawczo- Psychologiczna Mirosława Prajsner, członkiem konsorcjum jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie „RoPSAN – Rodzice Przeciwko Sprzedaży Alkoholu Nieletnim” 

Badanie będzie rozszerzone również m.in. o zagadnienia z zakresu ryzyka uzależnień związanych z hazardem oraz czasem spędzanym w Internecie i z telefonem (w tym korzystanie z mediów społecznościowych, komunikatorów, gier, itp.).

Reklama

Badaniem mają zostać objęci uczniowie pierwszych i trzecich klas szkół ponadpodstawowych – ok.1500 uczniów z 80% szkół zlokalizowanych na terenie miasta Tychy, do tego wychowawca każdej badanej klasy oraz ok. 20 pedagogów/ psychologów szkolnych. 

Same badania mają zostać przeprowadzone w okresie kwiecień-czerwiec 2023, wyniki poznamy z końcem października. 

Reklama