Skrzyżowanie Burschego i Andersa w Tychach / fot. Tychy24.net

Miasto zamyka ważne skrzyżowanie w Tychach. Pojadą tylko autobusy i trolejbusy. Skrzyżowanie ulic Andersa/Burschego zostanie zamknięte od poniedziałku 5 lipca w związku z pracami nad Inteligentnym Systemem Zarządzania i Sterowania Ruchem (ITS). 

To jeden z największych projektów drogowych w tej kadencji, ma usprawnić ruch w coraz bardziej korkującym się mieście. Niestety, kierowców ciągle w związku z pracami czekają utrudnienia. Tym razem zamkną skrzyżowanie na osiedlu „A” – chodzi o Andersa/Burschego. 

„Organizacja ruchu zakłada zamknięcie skrzyżowania ulic Andersa i Burschego dla ruchu kołowego, za wyjątkiem pojazdów komunikacji zbiorowej. Ich ruchem sterować będzie sygnalizacja wahadłowa” – wyjaśnia Jacek Tuchowski Kierownik Referatu Transportu i Zarządzania Ruchem Drogowym z Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tychy. Informacje o zamknięciu już są umieszczone na pobliskich skrzyżowaniach, skorygowane zostaną również tablice drogowskazowe.

Reklama

„Wyłączenie spowodowane jest gruntowną przebudową skrzyżowania” – wyjaśnia  Arkadiusz Bąk, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. „W pierwszej kolejności stara nawierzchnia zostanie rozebrana, a także przebudujemy kolidujące z projektem sieci. Będziemy prowadzić nasilone prace ziemne, zejdziemy w dolne warstwy nawierzchni i wymieniamy całą konstrukcje dogi. Po przebudowie skrzyżowanie zyska nową geometrię, zmodyfikujemy łuki, poszerzymy ul. Burschego oraz ustawimy nową sygnalizację świetlną, która będzie włączona do systemu sterowania ruchem” – dodaje. 

Niestety, przebudowa w tym rejonie wiąże się z wycinką części drzew i ponad 80 tui, które miasto postrzega nie jako drzewa, a jako żywopłot.