Mieszkanka Tychów uwierzyła fałszywej wnuczce. 79-latka straciła oszczędności gromadzone latami. Dała się nabrać kobiecie i przekazała podstawionemu kurierowi pieniądze.

We wtorek dyżurny tyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wyłudzeniu pieniędzy metodą „na wnuczka”. Ofiarą padła 79-letnia mieszkanka naszego miasta.

„Podczas rozmowy telefonicznej uwierzyła, że rozmawia ze swoją wnuczką. Niestety jednak jej rozmówczynią po drugiej stronie słuchawki była oszustka. „Fałszywa wnuczka” podczas rozmowy poprosiła o pomoc finansową. Seniorka ostatecznie przekazała 19 tys. złotych kobiecie, która miała być kurierem podstawionym przez fikcyjną wnuczkę” – wyjaśnia Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Reklama

Kobieta dopiero po rozmowie telefonicznej z córką zdała sobie sprawę, że padła ofiarą oszustwa. Policja apeluje o ostrożność do seniorów i nie dawanie wiary telefonicznym prośbom o pieniądze.

Poniżej kilka wskazówek policji, które mogą być pomocne:

– nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz,

– nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół i proszą o gotówkę,

– zanim przekażesz pieniądze, potwierdź u rodziny, czy nasz syn, wnuk, kuzyn itp. rzeczywiście ma kłopoty,

– gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo, koniecznie powiadom policję.

Reklama