Przemarsz ulicami Tychów / fot. UM Tychy

Msza i przemarsz ulicami miasta. Tak m.in. Tychy bedą świętować 11 listopada. Program miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości został przedstawiony przez miasto. Co zaplanowano? 

Początek obchodów o godzinie 10.30. 

„Po mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem świętego Krzysztofa w Tychach świętujący niepodległość przejdą ulicami miasta w stronę Pomnika Niepodległości, gdzie o 12.00 odśpiewany będzie Mazurek Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji Niepodległa do hymnu. Tutaj odbędą się oficjalne uroczystości, złożenie kwiatów i śpiewanie pieśni patriotycznych, można też będzie przenieść się w czasie dzięki obecności rekonstruktorów ze stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznych Piechota Heer” – informują tyscy urzędnicy. 

Reklama

Również przy Pomniku Powstańców Śląskich w Tychach Czułowie uczczona będzie rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 17.00 zapraszamy na koncert Tyskiego Chóru Mieszanego Presto Cantabile pod dyrekcją Dominiki Kawiorskiej, który w cyklu koncertów Wielka klasyka w tyskich kościołach zaprasza na koncert Sacrum w rytmie latino i negro spirituals w kościele pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Tychach.

Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości 2023 w Tychach

10.30 Msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Krzysztofa w Tychach (ul. kard. S. Wyszyńskiego 1)

11.30 Przemarsz wraz z Orkiestrą Dętą KWK Piast sprzed kościoła w kierunku Pomnika Niepodległości

12.00 Uroczystość oficjalna przy Pomniku Niepodległości obok Urzędu Miasta w Tychach (al. Niepodległości 49)

12.30 Prezentacja edukacyjno-historyczna Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznych Piechota Heer z Wodzisławia Śląskiego (al. Niepodległości 49)

14.00 Złożenie kwiatów przy Pomniku Powstańców Śląskich w Tychach Czułowie (ul. Katowicka)

17.00 Wielka klasyka w tyskich kościołach: Sacrum w rytmie latino i negro spirituals – koncert Tyskiego Chóru Mieszanego Presto Cantabile pod dyr. Dominiki Kawiorskiej realizowany w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Tychach (ul. k. K. Damrota 62).

Wydarzeniu towarzyszy Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej i Historycznej Nad nami Orzeł Biały dla dzieci i młodzieży, którego zwieńczeniem będzie uroczysty koncert finałowy w dniu 30 listopada 2023 r. o godz. 15.00 w sali koncertowej w Mediatece. Szczegóły na stronie: mdk1.tychy.pl

Reklama