Niespełna 12 mln zł miasto Tychy otrzyma od Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na integrację z systemem Śląskiej Karty Usług Publicznych w autobusach i trolejbusach komunikacji miejskiej. Pełna integracja ma nastąpić do końca roku, od kiedy będzie można jeździć już na karcie ŚKUP?

Na karcie ŚKUP w tyskich autobusach i trolejbusach na razie jeszcze nie pojedziemy. Będzie to możliwe w drugim kwartale 2018 roku, kiedy to kontrolerzy MZK Tychy zostaną wyposażeni w czytniki. Pełna integracja z systemem ŚKUP ma nastąpić do końca roku.

– Na kartach ŚKUP będzie można podróżować od II kwartału 2018. Zapisać będzie można na nich tylko bilety okresowe – poinformował Tychy24.net Michał Połetek z MZK Tychy. – Bilety jednorazowe będą obowiązywać wyłącznie w wersji papierowej, do momentu wyposażenia taboru tyskiego w sprzęt i kasowniki obsługujące karty ŚKUP – dodaje.

Reklama

Od lipca 2018 roku MZK Tychy wycofuje papierowe bilety okresowe. Od tego momentu będą dostępny tylko na kartach ŚKUP.

Od 1 lipca 2018 roku obowiązującym nośnikiem biletu okresowego na wszystkich liniach w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w tym również na liniach tyskich będzie karta ŚKUP. W związku z powyższym celowym byłoby rozpoczęcie procesu zaopatrzenia się pasażerów MZK w przedmiotowe karty – czytamy w komunikacie MZK Tychy.

Te można uzyskać w dwóch Punktach Obsługi Klienta w Tychach przy:
– ul. Konfederatów Barskich 19
– ul. Dąbrowskiego 87

czynnych w dni robocze od 8:00 do 18:00 oraz w soboty od 9:00 do 15:00

Reklama