Ulica Palmowa i Piaskowa / fot. UM Tychy

Na Czułowie trwa odbiór alternatywny dla zakorkowanej ulicy Katowickiej. Chodzi o ulice Palmową i Piaskową. To ma być alternatywa dla korkującej się ulicy Katowickiej, połączy północną i południową część dzielnicy.

„Obecnie zakończono malowanie oznakowania poziomego i prowadzone są prace porządkowe. Pozostały jeszcze do zamontowania progi zwalniające i wykonanie oznakowania pionowego” – informują urzędnicy z Tychów. 

Ulica Palmowa rozpoczyna się przy skrzyżowaniu z ulicą Katowicką (od strony zachodniej), następnie przechodzi w ulicę Piaskową, która prowadzi aż do ul. Tulipanów. W ramach inwestycji, oprócz budowy samej drogi, wykonano chodniki wraz z dojściem do istniejących obiektów (chodników i ścieżek rowerowych), a także zainstalowano oświetlenie LED. Z prac mniej widocznych, a ważnych z punktu widzenia inwestycji przebudowano sieci telekomunikacyjne, wykonano odwodnienia, przebudowano kanalizację wodociągową i instalacje gazową.

Reklama

Na całej długości obu ulic obowiązuje strefa uspokojonego ruchu, czyli Tempo 30. Łącznie ulice Palmowa i Piaskowa liczą prawie 2 km długości. Inwestycja kosztowała niecałe 19 milionów zł. Przez najbliższe trzy tygodnie prowadzony będzie odbiór inwestycyjny.

Reklama