Montaż belek na wiadukcie / fot. UM Tychy

Na przebudowywanym wiadukcie w Tychach montują 22 belki. Każda waży 17 ton. Chodzi o wiadukt w ciągu ulicy Grota-Roweckiego, który został zamknięty w połowie tego roku. Montowane są obecnie belki głównego przęsła wiaduktu. 

„Łącznie będzie ich 22, a każda waży 17 ton i ma długość 21 metrów. Każdą belkę głównego przęsła układa 250-tonowy dźwig” – mówi Artur Kruczek z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. 

Układanie belek rozpoczęło się we wtorek 16 listopada i potrwa do dzisiaj tj. czwartku. Następnie firma Mostostal Kielce S.A., przystąpi do budowy skrajnych przęseł obiektu. 

Reklama

„Przęsła te powstawać będą w technologii „na mokro”, co oznacza, że wcześniej będzie trzeba wykonać szalunki, zbrojenie i dopiero następnie wylewać beton” – dodaje dyrektor Kruczek.

Wiadukt już w połowie jest gotowy – ma być gotowy w lipcu 2022 roku. Kładka pieszo-rowerowa natomiast czeka na odbiory i jeszcze w tym roku tyszanie będą mogli z niej korzystać. 

Przebudowa wiaduktu na ul. Grota-Roweckiego ruszyła na początku maja. Łączny koszt zadania wynosi ok.10 mln zł, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa.

Reklama