Napad na sklep w Tychach - sprawca zatrzymany / fot. Policja

Napad na sklep w Tychach. Zatrzymano dwóch mężczyzn. 24 i 30-latek obrabowali sklep przy ulicy Starokościelnej. Ich łupem padły pieniądze z kasy.

Do napaści doszło 30 sierpnia, późnym wieczorem. 

„Zamaskowany mężczyzna, po wejściu do środka, oddał strzał w powietrze z przedmiotu przypominającego broń palną, podszedł do kasjerki, odepchnął ją i zażądał pieniędzy. Ekspedientka spełniła żądanie napastnika, wydając mu pieniądze z kasy. Podczas opuszczania sklepu sprawca oddał jeszcze kilka strzałów w powietrze” – informuje Paulina Kęsek z tyskiej policji. „Po zgłoszeniu zdarzenia, na miejscu pojawiły się policyjne patrole wraz z ekipą dochodzeniowo-śledczą, którzy prowadziły czynności pod nadzorem Prokuratory Rejonowej w Tychach. Po analizie zapisu z kamer Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem, śledczy ustalili sprawcę napadu oraz jego znajomego, który mu w tym pomagał, stojąc na czatach. Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili miejsca pobytu obu mężczyzn i już kilka godzin po napadzie zatrzymali ich” – dodaje. 

Reklama

Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju i na wniosek prokuratora, decyzją sądu, najbliższe miesiące spędzą w tymczasowym areszcie.

Grozi im 12 lat więzienia.

Reklama