/ fot. Tychy24.net

Nastolatkowie na osiedli „B” kradli puszki WOŚP. Zostali zatrzymani przez tyskich policjantów, teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny. 

Dyżurny tyskiej policji otrzymał zgłoszenie we wtorek przed 21.00 o kradzieży puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do kradzieży doszło w sklepie przy ulicy Budowlanych. 

„Nieznany sprawca wszedł do sklepu, po czym wybiegł, zabierając puszkę z pieniędzmi. Na miejscu szybko zjawili się mundurowi. W rozmowie ze zgłaszającym ustalili rysopis sprawcy i jego kompana, który czekał w holu sklepu. Chwilę później wpłynęło kolejne zgłoszenie o identycznej kradzieży w sklepie przy ulicy Bocheńskiego” – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. „Towarzyszące okoliczności oraz rysopis sprawców był taki sam. Policjanci ruszyli na poszukiwania. W trakcie patrolu zauważyli dwie osoby odpowiadające rysopisowi. Po ujęciu dwóch nastolatków, przyznali się oni do zuchwałej kradzieży” – dodaje. 

Reklama

Nieletni sprawcy w wieku 13 i 14 lat zostali przekazani rodzinie, a dokumentacja dotycząca całej sprawy trafi do sądu rodzinnego, który zadecyduje o ich dalszym losie.