Naturalne porody ruszą na przełomie marca i kwietnia w Megrez Szpitalu Wojewódzkim. Już ruszyły planowane zabiegi. Niestety, złą wiadomością dla pacjentek jest to, że dopiero rusza remont ginekologii, tak więc całe 4 piętro szpitala zacznie funkcjonować tak jak przed pandemią dopiero w okolicach końca bieżącego roku.

Oddział Ginekologiczno-Położniczy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez powoli wraca do swojej podstawowej działalności. Na początek ruszyły planowe zabiegi ginekologiczne oraz diagnostyka. Placówka rekrutuje właśnie personel medyczny.

W tej chwili działalność medyczna z zakresu ginekologii odbywa się na bloku operacyjnym oraz oddanym już do użytku po remoncie skrzydle położniczym na IV piętrze szpitala.

Reklama

„Wznowiliśmy także planowe zabiegi cesarskiego cięcia” – informuje dr Adam Dyrda, ordynator oddziału. „Jeśli nic nie zaburzy naszych planów, na przełomie marca i kwietnia do szpitala wrócą porody” – dodaje.

Sporo będzie zależało od trwającej przebudowy traktu porodowego. Boksy zastąpią znacznie bardziej intymne i przytulne salki porodowe, powstanie też osobne pomieszczenie dla ojców oczekujących przyjścia na świat swoich pociech.

Z kolei modernizacja odcinka ginekologicznego, która dopiero rusza, ma się zakończyć pod koniec tego roku. Wtedy Oddział Ginekologiczno-Położniczy będzie mógł wrócić w pełni do swojej dawnej działalności.

Ważne informacje dla pacjentek:

Zapisy na zabiegi planowe z zakresu ginekologii lub planowe cesarskie cięcia odbywają się wyłącznie telefonicznie pod numerem 32 325 53 93 od godziny 12.00 do 14.00.

Dwa dni przed wyznaczonym przez szpital terminem zabiegu należy zgłosić się do Izby Przyjęć w celu wykonania testu na obecność koronawirusa. W przypadku dodatniego wyniku badania pacjentki kierowane będą do innych szpitali.

Przyjęcia na oddział odbywają się na III piętrze pawilonu, w którym mieszczą się także Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca (PAKS). Ciężarne ze skierowaniami na planowe cesarskie cięcia przyjmowane są w godzinach 7.00-7.15 a pacjentki na operacje ginekologiczne – od 9.00 do 10.00.

Pacjentki ciężarne w stanach nagłych, nawet, jeśli mają już wyznaczony termin zabiegu w WSS Megrez, proszone są o kierowanie się do innych szpitali prowadzących oddziały położnicze.

Reklama