Wodny Plac Zabaw w Parku Jaworek / fot. UM Tychy

Nie będzie drugiego Wodnego Placu Zabaw w Tychach? Złożone oferty znacznie przekraczają założenia finansowe miasta. Kolejny przetarg na budowę Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek prawdopodobnie zostanie unieważniony. 

Drugi Wodny Plac Zabaw ma powstać w Parku Jaworek, docelowo będzie też większy od tego na Paprocanach, ma liczyć około 400 mkw. Zostanie wyposażony w 20 urządzeń. Inwestycja pierwotnie była przewidziana na lata 2022-2023.

Miasto już raz probowało wybrać wykonawcę do inwestycji, ale oferty były zbyt drogie. Unieważniono wtedy przetargi o ogłoszono kolejny. Prezydent Tychów nawet zażartował na sesji, że zbliżają się wybory i miasto chciałoby mieć gotową inwestycję do tego czasu. Ogłoszono kolejny przetarg z budżetem na ponad 6,3 mln zł.

Reklama

W ramach postępowania wpłynęły dwie oferty. Firma Garden Designers Sp. z o.o. wyceniła inwestycję na ponad 10,3 mln zł, natomiast Krisbud Sp. z o.o. na przeszło 10,7 mln zł. Obie oferty nie mieszczą się w założeniach budżetowych miasta. 

Obecnie nie ma decyzji, ale wszystko wskazuje na to, że przetarg zostanie unieważniony. O rozwoju sprawy będzie informować. 

Wizualizacja Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek / fot. UM Tychy
Reklama