Po lewej wizualizacja dzików, po prawej plany miasta / fot. bip.umtychy.pl / UM Tychy

Nie będzie „figur dzików” na Dzikiej Plaży na Paprocanach. Powstanie nowy obiekt gastronomiczny, poinformowało miasto w odpowiedzi na interpelację tyskich radnych, które chciały figur rodziny dzików. To miała być nowa wizytówka Tychów, radne pokazały nawet wizualizację…domowej roboty. 

Z interpelacją do prezydenta Tychów w sprawie małej architektury na Dzikiej Plaży na Paprocanach zwróciły się radne Barbara Konieczna i Karolina Chemicz-Pałys. „W związku z rozbudową terenu Paprocan po zachodniej stronie, zwracamy się z prośbą o rozmieszczenie 4 figur rodziny dzików”, które będą jednocześnie elementem zabawy i rekreacji dla dzieci a również nawiążą do obecnej nazwy „Dzika Plaża” – napisały radne. 

To miała być nowa wizytówka miasta, na którą Urząd ostatecznie się nie zgodził. Magistrat podpisał umowę z dzierżawcą terenu na Dzikiej Plaży, powstanie tam obiekt gastronomiczny. 

Reklama

Zgodnie z umową w miejscu, gdzie latem znajdował się punkt gastronomiczny, powstanie całoroczny obiekt z tarasem, który swoją koncepcją ma nawiązywać do znajdujących się po drugiej stronie jeziora obiektów m.in. przystani kajakowej. 

Reklama