Andrzej Dziuba, ówczesny prezydent Tychów podczas konferencji prezentujące ITS - lipiec 2022 r. / fot. UM Tychy

„Rozmowy są na ostatnim etapie” – mówi prezydent Tychów, Andrzej Dziuba o przejęciu większości udziałów przez prywatnego inwestora w GKS-ie Tychy. Miasto czeka teraz na resztę pieniędzy, które inwestor, a raczej inwestorzy mają wnieść do klubu. Większość już wpłacono. 

Przypomnijmy, większość udziałów w GKS-ie Tychy i stery klubem ma przejąć prywatny inwestor. Początkowo mówiło się, że stanie się to do końca grudnia, ale ze względu na złożoność całego procesu, plus ustalenia co do warunków choćby użytkowania stadionu, całość się przedłużyła. 

„Spółka, która będzie zarządzała GKS-em jest spółką trzech inwestorów, dwóch już zapłaciło ten kapitał, który ma zostać wniesiony do klubu, przyszły dokumenty z banku” – mówi w rozmowie z Tychy24.net Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. Trzeci ma wpłacić pieniądze „lada moment”. 

Reklama

Inwestorzy wpłacą na rzecz KP GKS Tychy około 6-7 mln zł, przekazał prezydent Tychów. Ustalono też zasady i koszty wynajmu Stadionu Miejskiego przy ulicy Edukacji. Jak podkreślił Dziuba, więcej informacji zostanie przekazanych jak już w całości zostanie sfinalizowana umowa. 

Na proces przejęcia miejskiej drużyny w Tychach przez prywatnego inwestora bacznie patrzą inne samorządy, ponieważ dotowanie takich inicjatyw to spore obciążenie dla budżetów gmin. Wiadomo, że m.in. Katowice przyglądają się temu, co dzieje się w Tychach. 

Reklama