Gemini Park Tychy / fot. Gemini Park Tychy

Nowe kino zacznie działać w Tychach od 4 marca. Zapowiadają „wygodne fotele” – w sumie ponad 500 miejsc. Multikino w Gemini Park Tychy ma zaoferować nową jakość oglądania z użyciem supernowoczesnych rozkładanych foteli, projektorów laserowych i systemu dźwięku trójwymiarowego. 

Najnowsze kino składa się z 7 sal posiadających łącznie 541 miejsc, w tym 14 przygotowanych dla osób niepełnosprawnych. Jako jedyne takie kino na Śląsku zostało w pełni wyposażone w najnowocześniejsze na polskim rynku, elektrycznie sterowane fotele SuperVIP. Dzięki nim seanse w Multikinie Gemini Park można oglądać w pozycji półeżącej. To widz decyduje o ustawieniu fotela samodzielnie nim sterując.

Wszystkie sale kinowe wyposażone zostały w projektory Barco SP4K i najnowsze technologie projekcji zapewniające pełną gamę barw i wyższą liczbę klatek na sekundę niż typowa (HFR) oraz pełną kompatybilność z technologią wysokiej dynamiki obrazu (HDR). 

Reklama

„Multikino od początku istnienia w swojej strategii ma oferowanie rozrywki na najwyższym światowym poziomie. Nieprzerwalnie stawiamy na rozwój, a otwarcie Multikina Gemini Park w Tychach będzie przełomowe dla mieszkańców Śląska. Mamy w tym województwie już pięć kin i cieszę się, że kolejne, które uruchomimy zapewni jeszcze lepsze kinowe doświadczenia dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym oraz rozkładanym fotelom SuperVIP. To unikalne kino w naszej sieci, w którym po raz pierwszym zamontowaliśmy najnowsze projektory Barco SP4K. Poza Multikinem Gemini Park tylko dwa multipleksy w Polsce oferują tak innowacyjne rozwiązania – mówi Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A.

W dniu otwarcia kina premierę będzie miał „Batman”, w którym Mrocznego Rycerza pierwszy raz zagra Robert Pattinson. W filmie główny bohater i James Gordon stawią czoła nieobliczalnemu Człowiekowi-Zagadce w skorumpowanym Gotham City. 18 marca premierę będzie miał nagrodzony Złotymi Lwami dramat „Inni ludzie” z Sonią Bohosiewicz i Sebastianem Fabijańskim. W marcu nie zabraknie również premier familijnych. Na początku marca premierę będzie miała animacja „Ups2. Bunt na Arce”, a 11 marca do kin trafi najnowszy film Disney’a i Pixara „To nie wypanda”. Jego główna bohaterka nastoletnia Mei cierpi na specyficzną przypadłość – gdy się mocno ekscytuje zmienia się w pandę rudą. Kolejna propozycja dla młodszych kinomanów to film familijny „Za duży na bajki”. Główny Waldek walczy o uczestnictwo w wielkim turnieju gamingowym. Pasja do gier okazuje się nie mniej ważna niż siła przyjaźni i miłości. 

Wiele filmowych emocji przyniosą również kolejne miesiące tego roku. 6 maja premierę będzie miał Doktor Strange w multiwersum obłędu”, w którym sporą rolę odegra także Elizabeth Olsen wracająca jako Scarlet Witch, a 27 maja do kin trafi wyczekiwany „Top Gun: Maverick”. Fani „Parku Jurajskiego” od 10 czerwca będą mogli oglądać premierę filmu „Jurrasic World: Dominion”. Akcja rozgrywa się aż cztery lata po finale „Upadłego królestwa”, a uwolnione wówczas dinozaury ciągle żyją na wolności, rozmnażają się i zajmują kolejne tereny. Jedne z głównych ról w filmie odegrają bohaterowie znani z serii „Park Jurajski”, których zagrali ponownie: Sam Neill, Laura Dern i Jeff Goldblum. Lipiec rozpocznie premiera animacji „Minionki: Wejście Gru” oraz „Thor: Miłość i grom”. Na 7 października zaplanowana jest premiera „Spider-Man: Uniwersum 2” oraz produkcja „Chłopi” zrealizowana w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej realizacji studia – filmie „Twój Vincent”. 4 listopada do kin wejdzie „The Flash”. Jednak na najgłośniejszą premierę 2022 roku widzowie muszą zaczekać do 16 grudnia – wtedy premierę będzie miał „Avatar 2” wyreżyserowany przez Jamesa Camerona. 

Reklama