Skwer na osiedlu C / fot. UM Tychy

Nowy skwer w Tychach już gotowy. Prace kosztowały około 800 tys. zł, poinformowała Tychy24.net Agnieszka Lyszczok, dyrektor Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych. Skwer przy ulicach Cienistej, Bema i Bałuckiego zyskał nowe życie, powstały przestrzenie do rekreacji i wypoczynku. 

„Projekt tego skweru opiera się na otaczającej architekturze budynków. Zastosowaliśmy moduł w kształcie kwadratu, nawiązujący do wnęk elewacji budynków, który umożliwił nam stworzenie różnorodnych stref. Na skwerze znajdziecie miejsce do rekreacji, ogród społeczny, wybieg dla psów, oraz przestrzenie integracyjne, które zachęcają mieszkańców do spotkań i wspólnych aktywności” – informuje Urząd Miasta Tychy. 

Na skwerze pojawiły się ławki, sześcienne siedziska w kolorystyce żółtej, drewniane podesty w nieregularnym kształcie, stoły piknikowe oraz drewniane donice na uprawy. 

Reklama

„Ponadto, zainstalowaliśmy stojaki rowerowe, kosze na odpady i pojemniki na psie odchody. Wszystko to, aby ten skwer stał się idealnym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu” – czytamy w komunikacie tyskiego magistratu. 

Skwer oświetla również 6 lamp wzdłuż dwóch głównych ciągów pieszych.

Reklama