Dzisiaj rozmawiamy z Anitą Skapczyk, kandydatką na urząd Prezydenta Miasta Tychy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Rozmawiamy o utworzeniu centrum urazowego dla dzieci w mieście, trollach internetowych, a także programie „Tyszanin+”.


Posłuchajcie rozmowy z Anitą Skapczyk, kandydatką na urząd Prezydenta Miasta Tychy:


– Dzieci są najważniejsze – zapewniała w rozmowie z nami Anita Skapczyk. Stwierdziła, że najmłodsi muszą mieć zapewnioną odpowiednią opiekę medyczną na terenie miasta. – To musi być zrobione, to musi być współfinansowane przez miasto Tychy. Jeżeli na „dzień dobry” nie da się pozyskać środków z Narodowego Funduszu Zdrowia, musi to sfinansować gmina miasta Tychy – dodała.

Reklama

Kandydatka kilka razy podkreślała, że fundusze na opiekę medyczna dla dzieci muszą się znaleźć. – Jeżeli mamy pieniądze na sport, który jest bardzo ważny i na ten sport muszą być pieniądze, to muszą też być pieniądze na dzieci, przecież te dzieci są najważniejsze – stwierdziła.

Kandydatka skrytykowała niepowołanie nowego wiceprezydenta do spraw społecznych w Tychach (Daria Szczepańska została prezesem spółki miejskiej – red.). Skapczyk stwierdziła, że pod koniec kampanii przedstawi szczegółowe kroki odnośnie stworzenia centrum urazowego dla dzieci, powodem jest oskarżenie o plagiat programu prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby.

– Jako mieszkaniec miasta Tychy nie poznałam jeszcze takiego szczegółowego programu pana prezydenta. – Ja bym nie chciała tutaj zdradzić pomysłu, co zrobić żeby urazówka funkcjonowała i za chwilę okaże się, że ten pomysł zostanie sprzedany przez kogoś innego jako nie mój – powiedziała Anita Skapczyk.

Pomoc dla mieszkańców

Z kandydatką rozmawialiśmy także o programie „Tyszanin+”, czyli pakiecie korzyści dla tyszan. Po pierwsze mieszkańcy mają otrzymać kartę, a na niej 500 zł na korzystanie z usług oferowanych przez miasto. W planach jest 50 procentowa zniżka na wydarzenia organizowane choćby przez MCK, Teatr Mały czy do Wodnego Parku Tychy. Ma powstać także specjalny telefon alarmowy, pod którym seniorzy i osoby schorowane będą mogły liczyć na doraźną pomoc specjalnego pracownika, który np. zawiezie do lekarza, czy pomoże zrobić zakupy.

W planach kandydatka ma też wyprawkę wysokości tysiąca złotych dla noworodków, które urodzą się w mieście i zostaną w nim zameldowane.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Reklama