Prace drogowe / fot. MZUIM Tychy

Gehenna kierowców w Tychach trwa w najlepsze. O dzisiaj będzie się jeździło jeszcze gorzej. Rusza remont al. Bielskiej, które potrwa do końca września. Prace będą prowadzone etapami, kierowcy muszą spodziewać się dużych utrudnień. 

W pierwszym etapie prace prowadzone będą na wysokości skrzyżowania z ulicami Edukacji i Budowlanych. Dalej prace mają się przesuwać w kierunku Żwakowa. 

Nawierzchnia objęta remontem będzie frezowana, pojawi się też nowy asfalt. 

Reklama

„Podczas prowadzenia prac nie przewidujemy zamknięć na al. Bielskiej. Ruch zostanie utrzymany i poprowadzony jednym pasem dla każdego kierunku. Także komunikacja publiczna będzie kursowała bez zmian” – mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach, Artur Kruczek. „Zgodnie z założeniami organizacji ruchu zostaną zapewnione dojazdy do osiedli, a chwilowe wyłączenia mogą występować jedynie podczas asfaltowania zjazdów. Na samym końcu zostaną wykonane prace na rondach, co już będzie odbywać się przy ręcznym kierowaniu ruchem” – dodaje. 

W tym samym czasie gmina prowadzi pracę w wielu punktach miasta związane z budową Systemu Inteligentnego Zarządzania i Sterowania Ruchem. Na samej al. Bielskiej prowadzone będą równocześnie trzy zadania. Kierowcy muszą wykazać się dużą dozą cierpliwości. 

Reklama