Pociąg Kolei Śląskich / fot. Tychy24.net

Od niedzieli Koleje Śląskie uruchamiają połączenie do Krakowa. Bilet kupimy za 13 zł. Co z połączeniem do Wisły? Czas podróży na trasie Katowice-Kraków oszacowano na około 67 minut. Codziennie przewoźnik będzie realizował 8 połączeń – 4 rano i 4 popołudniu.

Od 13 grudnia rusza nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich. Będą też zmiany dla mieszkańców Tychów. O tym jakie, rozmawialiśmy z Tomaszem Musiołem z Kolei Śląskich. Zapewniono nas m.in. że nie będzie podwyżki cen biletów.

Reklama

W ramach zmian wchodzących w życie od 13 grudnia uruchomione zostaje połączenie Katowice-Kraków. Połączenie Katowice-Wisła, które miało również ruszyć na razie dojedzie jedynie do Pszczyny. Tam – wstępnie do końca roku – trzeba będzie się przesiadać na autobus – z powodu problemów z bezpieczeństwem na trasie.

13 zł za bilet do Krakowa

Trasę Katowice-Kraków-Katowice Koleje Śląskie będą obsługiwały pociągami 36WEa. Tzw. „Impulsy” charakteryzują się najwygodniejszymi fotelami w całej gamie taboru przewoźnika.

Pociągi Kolei Śląskich na trasie do Krakowa będą jeździć jako „przyspieszone”, zatrzymując się na stacjach: Katowice Zawodzie, Katowice Szopienice Południowe, Mysłowice, Jaworzno Szczakowa, Jaworzno Ciężkowice, Trzebinia, Krzeszowice, Kraków Bronowice, Kraków Łobzów, Kraków Główny.

13 zł to bardzo dobra cena za bilety na trasie Katowice-Kraków, pomimo tego, że początkowo media obiegła informacja, że miały kosztować 17 zł.

Koleje Śląskie przygotowały symulację kosztów dla podróżnych.

Czteroosobowa rodzina (rodzice i dzieci) płacąca za przejazd tego odcinka samochodem 49 złotych (paliwo 25 zł, bramki 24 zł), za przejazd pociągiem KŚ zapłaci tylko 42,38 złotych (z ulgami ustawowymi 37% dla dzieci).

W przypadku jednej osoby ta różnica wyniesie aż 36 złotych, a podróż z Kolejami Śląskimi będzie konkurencyjna również w odniesieniu do podróży autobusem (która obecnie kosztuje 17 złotych).

Dwie osoby dorosłe zaoszczędzą już 23 złote, podobnie studenci wybierający dotychczas autobus, którzy za pociąg zapłacą jedynie 6,37 złotych (z ulgą ustawową 51%).
Nie zapominamy również o podróżujących seniorach. Dla nich przygotowano specjalną ulgę handlową w wysokości 30%, która pozwoli obniżyć cenę za przejazd do Krakowa pociągiem KŚ do 9,10 złotych.

 

Reklama