W ciągu kilku lat Park Północny w Tychach ma się zmienić nie do poznania. W tym roku miasto wyda na jego zagospodarowanie 1,2 mln zł. Chodzi o park przy stawach nieopodal liceum im. Leona Kruczkowskiego.

Miasto planuje w tym roku zagospodarować teren wokół stawu pierwszego (patrząc od strony ulicy Edukacji). W budżecie miasta na ten cel zabezpieczono 1,2 mln zł.

Park Północny / fot. Tychy24.net

– Przedłużeniem zielonej osi miasta będzie trakt pieszy (kładka), zagospodarowany zostanie także teren pomiędzy ulicami Edukacji i Elfów. Teren przed III Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego będzie wypiętrzony, tak, by tworzył łagodne pagórki – miejsca rekreacji i wypoczynku. Zależy nam na zachowaniu naturalnego charakteru tego miejsca – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Reklama

W kolejnych latach przy drugim stawie pojawi się podest, a na ścieżkach w pobliżu drewniane ramy. Na wyspie, gdzie ludzie teraz dokarmiają kaczki pojawi się scena. Modernizację przejdzie także obecnie ubogi plac zabaw. Zostaną wykonane ścieżki, pojawią się nowe elementy małej architektury oraz zrewitalizowane zostaną pozostałe stawy.

 

Reklama