Przebudowa wiaduktu na ulicy Gorta-Roweckiego / fot. UM Tychy

Piesi już nie przejdą przez wiadukt na ul. Grota Roweckiego. Jak informuje miasto inwestycja wkroczyła w kolejny etap. Rozpoczęła się rozbiórka i wyburzanie wiaduktu. Do czerwca 2022 postoje pociągów na przystanku Tychy Grota Roweckiego zostały wstrzymane. 

Do 17 czerwca, a także od 22-24 czerwca oraz 6-8 lipca nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Tychy – Tychy Lodowisko. Przewóz podróżnych będzie realizowany autobusami komunikacji zastępczej S4. Autobusy komunikacji zastępczej również będą pomijać przystanek Tychy Grota- Roweckiego.

Piesi już nie przejdą przez wiaduktu. Ruch pieszych został skierowany na kładkę w rejonie D.H. City Point.

Reklama

„Przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Grota Roweckiego nad torami kolejowymi to jedno z kluczowych zadań drogowych, jakie aktualnie są realizowane w naszym mieście” – mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. „Zdajemy sobie sprawę, że prace łączą się z dużymi utrudnieniami, ale to był już ostatni moment, by zareagować” – zapewnił.

W ramach inwestycji powstanie nowa kładka, z której będą mogli korzystać piesi i rowerzyści. Zlokalizowana będzie w odległości około 35 m od ul. Grota Roweckiego po stronie południowo-wschodniej. Planowo kładka ma być gotowa do połowy grudnia 2021, natomiast wiadukt do lipca 2022 roku. Łączny koszt zadania wynosi ok. 10 mln zł, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa. Wykonawcą zadania jest wyłoniona w drodze przetargu firma Mostostal Kielce S.A..

Reklama