/fot. Policja

Piesi muszą szczególnie uważać, bo dzisiaj w Tychach łatwo można dostać mandat. Policja szczególnie bacznie obserwuje niechronionych uczestników ruchu drogowego, kierowców natomiast na oku będą mieli aż do końca Świąt.

Dzisiaj do godziny 22.00 na terenie Tychów trwa akcja NURD odnośnie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

– Działania są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie względem pieszych w ruchu drogowym. W ramach działań stróże prawa będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą się przyglądali, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego – mówi Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Reklama

Kierowcy będą pod lupą do końca Świąt. Dzisiaj ruszyła również akcja „Bezpieczny Weekend”. Mundurowi będą sprawdzać, czy nie jeździmy za szybko, zapinamy pasy oraz w jaki sposób przewożone są dzieci.

Mundurowi zaznaczają, że do wyjazdu samochodem w trasę, do rodziny, na Święta, czy gdziekolwiek trzeba się przede wszystkim przygotować.

– Do podróży należy się odpowiednio przygotować, zadbać o auto – sprawdzić płyny eksploatacyjne, stan hamulców, wycieraczek. Kierowcy muszą sprawdzić do kiedy ważne jest OC pojazdu i jego badanie techniczne. Równie ważne jest rozmieszczenie bagaży w pojeździe. Warto pamiętać, że nic w samochodzie nie może leżeć „luzem”. W przypadku zdarzenia drogowego nawet książka, czy butelka z wodą mogą poważnie zranić osoby poruszające się autem – zaznacza Barbara Kołodziejczyk.

Reklama