Interwencja na ulicy Darwina / fot. Policja

Pijani Ukraińcy zaatakowali policjantów w Tychach. Wezwano ich do zakłócenie ciszy nocnej. Jak podaje portal 112Tychy.pl, jeden z interweniujących mundurowych miał zostać pobity do nieprzytomności, choć na policji dowiedzieliśmy się, że utratę przytomności mógł wywołać również gaz pieprzowy, którego w dużej ilości musieli użyć policjanci. 

Do interwencji doszło w sobotę po godzinie 22.00. Policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań przy ulicy Darwina, to tam miało dojść do naruszenia ciszy nocnej. 

„Policjanci zostali zaatakowani, Na szczęście nie odnieśli obrażeń, które zagrażałoby ich zdrowiu i życia” – mówi Paulina Kęsek z tyskiej policji. Jeden z policjantów stracił przytomność, obecnie jeszcze nie jest w pełni jasne czy z powodu użytego gazu, czy pobicia. Ostatecznie 5 obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych. Chodzi o 2 kobiety i 3 mężczyzn w wieku od 28 do 35 lat. Wszyscy byli pijani. 

Reklama

Zostali osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań. Dzisiaj prokuratura ma określić jakie będą postawione im zarzuty, w grę wchodzi czynna napaść na funkcjonariuszy lub naruszenie nietykalności cielesnej. 

Reklama