Roboty drogowe na al. Piłsudskiego / fot. MZUiM Tychy

Stan tyskich dróg i chodników pozostawia wiele do życzenia. Po zimie część wymaga pilnych interwencji i rozpoczęło się doraźne łatanie będą też większe prace. Już ruszyły prace na al. Piłsudskiego w Tychach, prowadzone będą też w innych miejscach.

W zeszłym tygodniu ruszył remont 1,5 km odcinka nawierzchni al. Piłsudskiego. Na odcinku od ronda Paprocańskiego do ul. Tischnera (w obu kierunkach) droga została sfrezowana, obecnie trwa wymiana krawężników. Kolejny etap to będzie układanie asfaltu. Remont ma kosztować niemal 350 tys. zł.

– W ramach tej samej umowy zostanie wymieniona nawierzchnia ulicy Edukacji. Remont planowo ma się rozpocząć już jutro (wtorek, 25.05), a roboty będą prowadzone przy zawężeniu jezdni. I tak na fragmencie od ul. Edisona do ul. Grota-Roweckiego stara nawierzchnia zostanie sfrezowana, a następnie na całej szerokości drogi pojawi się nowy asfalt – mówi Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. – Na dalszym odcinku – do wysokości ul. Elfów – naprawy będą prowadzone miejscowo, tam gdzie wymagana jest interwencja – dodaje. Według szacunków MZUiM prace mają kosztować około 200 tys. zł.

Reklama

Roboty na ul. Edukacji

Utrudnienia od jutra rozpoczną się też na ulicy Edukacji, po stronie pływalni. Prace wartę blisko 900 tys. zł wykona firma Eko-Ogród.

– Drogowcy będą ingerować w warstwy konstrukcyjne chodnika, wybudowana zostanie ścieżka rowerowa z czerwonego asfaltu,  a także azyl na wysokości przejścia dla pieszych w rejonie pływalni – zaznacza Agnieszka Kijas. Przebudowane zostaną również dwa perony przystankowe. Prace zgodnie z harmonogramem mają zakończyć się w czerwcu.

Utrudnienia na ul. Wyszyńskiego

Gdy zakończą się prace na ulicy Edukacji ruszą prace na ulicy Wyszyńskiego – realizuje je ten sam wykonawca. Nie bez znaczenia jest tutaj również pogoda, ponieważ jeszcze kilka dni temu spadł śnieg, co wstrzymało prace drogowców.

– Jeżeli aura będzie sprzyjała drogowcom, to na finał remontów nawierzchni na ulicach Piłsudskiego, Edukacji i Wyszyńskiego przyjdzie poczekać mniej więcej trzy tygodnie – usłyszeliśmy w MZUiM.

Natomiast na przełomie kwietnia i maja do użytku kierowców będzie oddana „zwrotka” na al. Bielskiej. Chodzi o fragment między ulicami Budowlanych i Sikorskiego. Docelowo mają tam nawracać pojazdy ciężarowe. Wartość pracy to 30 tys. zł – prowadzi je firma Infra-Kom z Lędzin.

– W tym samym rejonie dobiega końca remont chodnika na odcinku od przejścia na ul. Kościuszki do wysokości marketu. Roboty budowlane mają mieć swój finał w tym tygodniu, a do ustawienia zostaną tylko słupki zabezpieczające – poinformowała Tychy24.net Agnieszka Kijas z MZUiM w Tychach. Koszt prac to ok. 100 tys. zł, prowadzi je firma Eko-Ogród.

Reklama