Wizualizacja przebudowanej DK 44 / MZUIM Tychy

Na początku grudnia duże utrudnienia na DK 44. Na tyskim odcinku DK 44 kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, podobnie mieszkańcy, którzy te rejony zamieszkują. Rusza warta 90 mln zł przebudowa drogi – chodzi o odcinek od Wartogłowca do ulicy Turyńskiej w rejonie fabryki Fiata. Cała inwestycja to kosz rzędu 132 mln zł, ma być gotowa do końca grudnia 2019 roku. 

Oprócz wymiany nawierzchni po obu stronach drogi powstanie chodnik wraz ze ścieżką rowerową od strony południowej. Zaprojektowano także dwa przejścia podziemne: jedno w rejonie ul. Kościelnej, drugie przy ulicy Długiej.

– Ta inwestycja ma dla nas olbrzymie znaczenie. Ta droga jest jedną z najbardziej obciążonych dróg w regionie i od dawna wymagała generalnego remontu. Zrobimy wszystko, by ułatwić mieszkańcom przejazd przez miasto. DK44 nie zostanie zamknięta, a w czasie przebudowy ruch na modernizowanym odcinku zostanie utrzymany w obu kierunkach – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Reklama

Dla kierowców to oznacza, duże utrudnienia. Właśnie trwają uzgodnienia co do projektu tymczasowej organizacji ruchu – tą poznamy być może jeszcze w listopadzie. Wiadomo, że od grudnia zaczną się poważne utrudnienia na DK 44.

Jednym z najbardziej istotnych elementów inwestycji jest budowa nowego, bezkolizyjnego węzła łączącego DK44 z ulicami Mysłowicką, Kościelną i Główną.

– Zapewni on sprawne połączenie z przedsiębiorstwami zlokalizowanymi w podstrefie tyskiej KSSE oraz dzielnicami: Urbanowice, Jaroszowice i Wygorzele a także Gminą Bieruń, oddzielając ruch tranzytowy (który zostanie poprowadzony górą obiektu), od ruchu lokalnego. Ten odbywać się będzie dołem, po dwóch dużych rondach – informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach.

Inwestycja w sumie obejmie ponad 2,5 km odcinek drogi.

Reklama