Silnik wyprodukowany przez Grupę PSA / fot. mat. pras.

Pół miliona silników wyprodukowali już w Tychach. Zakład produkcyjny Groupe PSA w Tychach wyprodukował już ponad 500 tys. silników PureTech. Jubileuszowa jednostka trafi do Opla Grandlanda X, który zostanie wyprodukowany w, należącym do Grupy, zakładzie w Sochaux.  

Jako część Groupe PSA, zakład dostarcza jednostki napędowe do pojazdów marek: Peugeot, Citroën, Opel i DS

„2020 rok postawił przed nami trudne i niespodziewane wyzwania. Poddał próbie naszą gotowość do sprawnego odpowiadania na szybko zmieniające się warunki biznesowe, w trudnej sytuacji ekonomicznej i społecznej. Przeszliśmy pomyślnie tę próbę, realizując cały założony plan produkcyjny. Dzięki temu, 7 stycznia, przekroczyliśmy liczbę pół miliona jednostek PureTech, wyprodukowanych w Polsce na potrzeby fabryk Groupe PSA” – powiedział Janusz Puzoń, dyrektor tyskiego zakładu.

Reklama

2020 roku – pomimo pandemii – był rokiem rozwoju dla tyskiej fabryki. Uruchomiono m.in. trzecią zmianę produkcyjną.

Tyskie silniki są montowane m.in. w Peugeot 208 – Samochodzie Roku 2020, nowym Peugeot 3008, Citroënie C5 Aircross, Citroënie C4, DS3 Crossback, DS7 Crossback, Oplu Corsie, czy Oplu Mokce. Łącznie zakład w Tychach dostarcza silniki do 19 fabryk Grupy na świecie.

Reklama