Samochód wjechał na śmietnik / fot. Policja

Zaparkował na koszu na śmieci. Tyska policja apeluje o ostrożność na drogach i dostosowywanie prędkości do warunków na drodze. Pedał gazu poniósł wczoraj młodego kierowcę na ulicy Grota-Roweckiego. Jego samochód wylądował na koszu na śmieci.

Wczoraj na ul. Grota Roweckiego w Tychach doszło do zdarzenia drogowego. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a 20-letni kierowca za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze został ukarany mandatem karnym – informuje tyska policja.

Mundurowi apelują o ostrożność na drogach. Pamiętajmy, gdy dojdzie do kolizji, a nikomu nic się nie stało, to nie trzeba wzywać policji.

Reklama

Obowiązek informowania mundurowych zachodzi tylko wówczas, gdy doszło do wypadku z ofiarami w ludziach lub powstałego w okolicznościach nasuwających przypuszczenie, że zostało popełnione przestępstwo, np. nietrzeźwy kierujący.

Osoby biorące udział w kolizji mogą wyjaśnić zaistniałe zdarzenia same, jeśli oczywiście wspólnie uznają, że okoliczności zdarzenia nie budzą wątpliwości. W takim przypadku sprawca zobowiązany jest napisać poszkodowanemu oświadczenie, w którym przyzna się do spowodowania kolizji, a następnie zgłosić się z tym oświadczeniem do ubezpieczyciela informując o zdarzeniu – informuje tyska policja.

Reklama