Ścieżka rowerowa / fot. MZUiM Tychy

Powstanie ścieżka rowerowa z Tychów do Bierunia: Tychy i Bieruń łączą siły i chcą żeby połączyła miasta droga dla rowerów. Inwestycja kosztowna, bo szacuje się ją nawet na 10 mln złotych. Kompleksowe projekty wykonawczo-budowlane mają być gotowe jeszcze w tym roku, prace prawdopodobnie ruszą w przyszłym roku.

Zadanie pod nazwą: „Rozbudowa ulicy Oświęcimskiej na odcinku od ul. Serdecznej w Tychach do ul. Homera w Bieruniu” to ma być wspólny wysiłek Tychów i Bierunia. Powstanie ścieżka rowerowa łącząca dwa miasta. Kosztami gminy mają się podzielić, choć jak dowiedzieliśmy się w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów w Tychach w grę wchodzi również pozyskanie środków zewnętrznych. W końcu szacowany koszt inwestycji nie jest mały, bo mowa o 10 mln zł.

– Trasa dla cyklistów rozpoczynać się będzie w Tychach w okolicy ronda u zbiegu ulic Oświęcimskiej i Serdecznej, a kończyć na bieruńskim osiedlu Homera. W sumie powstaną prawie trzy kilometry drogi wiodącej wzdłuż ul. Oświęcimskiej. Wiem, że wielu wielbicieli dwóch kółek bardzo na tę drogę czeka – mówi Miłosz Stec zastępca prezydenta Tychów ds. infrastruktury.

Reklama

Jesienią ma być gotowy projekt dla inwestycji, który wykonuje Biuro Studiów i Projektów Komunikacji w Katowicach. W sumie miasta zapłacą za niego ponad 220 tys. zł. Na inwestycji skorzystają również piesi i kierowcy.

– Projekt obejmować będzie przebudowę fragmentów ulicy Oświęcimskiej, budowę nowych sygnalizacji świetlnych, zatok autobusowych oraz zjazdów do posesji, a na całej długości ścieżki powstanie chodnik – wyjaśnia Agnieszka Kijas z MZUiM Tychy.

Reklama