Pożar przy ulicy Zwierzynieckiej / fot. Andrzej Dziuba, prezydent Tychów

Dzisiaj chwilę po godzinie 6.00 doszło do pożaru odpadów na ulicy Zwierzynieckiej na terenie zakładu zajmującego się przetwarzaniem odpadów. Pożarem objęty był obszar około 40 mkw.

Gdzie się paliło? „Na terenie placu magazynowego, znajdowało się to pod wiatą” – mówi Tomasz Kostyra z tyskiej straży pożarnej. „Po dojeździe na miejsce, okazało się, że cały obszar jest objęty pożarem” – dodaje. Po godzinie 8.00 udało się opanować pożar. Obecnie trwa przerzucanie pogorzeliska i zabezpieczanie tego terenu.

Paliły się odpady, które zostały przywiezione wczoraj do zakładu – papier, tektura i tworzywa sztuczne.

Reklama

„Nie ma żadnego zagrożenia dla życia i zdrowia okolicznych mieszkańców, Straż Pożarna zaleca jednak mieszkańcom Czułowa nieotwieranie okien do czasu zakończenia akcji” – poinformował prezydent Tychów, Andrzej Dziuba.

Odpady miały dzisiaj być segregowane. Jak tłumaczyli nam strażacy, nie ma pewności co do czystości odpadów, więc na chwilę obecną nie znane są przyczyny pożaru. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Powołany ma zostać biegły, które określi przyczyny pożaru.

Na miejscu pracują 4 zastępy Straży Pożarnej, obecni są także przedstawiciele WIOŚ i wydziału Komunalnego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Tychy.