Megrez Szpital Wojewódzki / fot. Tychy24.net

Prawie 11 mln zł będzie kosztowała termomodernizacja Szpitala Wojewódzkiego w Tychach. Większość z tych pieniędzy pochodzi z funduszy unijnych. W sumie termomodernizacja ma się zakończyć w 2022 roku.

Prace nad ociepleniem budynku ruszą jeszcze w tym roku. Megrez Szpital Wojewódzki otrzyma na ten cel ponad 9 mln zł z Unii Europejskiej. Pieniądze przyznał Zarząd Województwa Śląskiego na zadanie pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków podmiotu leczniczego Megrez Sp. z o.o. w Tychach z wykorzystaniem instalacji OZE”.

Brakującą kwotę zapewni miasto Tychy.

Reklama

– W ramach prac, które rozpoczną się w tym roku, a zakończą w 2022, docieplone zostaną ściany i dach szpitala (ten ostatni przejdzie także remont łącznie z wymianą instalacji odgromowej), wymienione będą  okna i drzwi zewnętrzne, zainstalowana instalacja OZE i wykonana opaska izolacyjna budynku – poinformowała Małgorzata Jędrzejczyk, rzecznik szpitala.

Jak wcześniej informowaliśmy, przy Szpitalu Wojewódzkim powstanie także Centrum Przesiadkowe, tj. dwukondygnacyjny parking dla pacjentów i odwiedzających. Szpital zamierza także pozyskać na ten cel kilkanaście milionów złotych wsparcia unijnego. Więcej na ten temat tutaj.

Reklama