Problemy z pociągami. Bilety Kolei Śląskich ważne na liniach ZTM. W związku z dzisiejszą awarią na kolei, pasażerowie z biletami mogą korzystać z autobusów, trolejbusów i tramwajów. 

W czwartek 17 marca ok godz. 4.00 na sieci kolejowej należącej do PKP PLK wystąpiły usterki urządzeń sterowania w kilkunastu lokalnych centrach sterowania odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu kolejowego. Wpływa to także na kursowanie Kolei Śląskich. Możliwe jest odwoływanie pociągów i wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej lub zmiana tras pociągów. Bieżące informacje o opóźnieniach można śledzić: https://www.kolejeslaskie.com/category/informacje/

„W związku z występującymi utrudnieniami występującymi na sieci kolejowej mogą pojawiać się opóźnienia w kursowaniu pociągów. W celu zminimalizowania skutków utrudnień wszystkie bilety ważne na przejazd pociągami Kolei Śląskich będą honorowane w pojazdach komunikacji ZTM na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii do odwołania” – poinformowały Koleje Śląskie.

Reklama

Zmiana ułatwiająca podróżowanie pasażerom już weszła w życie.