Oznaczone etapy prac na ulicy Obywatelskiej / fot. MZUiM Katowice

Dzisiaj rusza warta 9 mln zł przebudowa ulicy Obywatelskiej w Tychach. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo czeka ich zmiana organizacji ruchu i utrudnienia – na kilku odcinkach drogi pojawią się zwężenia. 

Przebudowywany jest odcinek pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mikołowską a Browarową wraz z drogami bocznymi. – Ulica Obywatelska położona jest w dzielnicy Wilkowyje. Każdego dnia porusza się nią około 500 pojazdów, z czego znaczną część stanowią samochody ciężarowe. Po obu stronach drogi zlokalizowane są rowy, nie ma ani chodników, ani ścieżki rowerowej. Teraz to się zmieni – informuje Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. – Droga zostanie wyremontowana i poszerzona. Wybudowane zostaną chodniki oraz ścieżka rowerowa, które będą miały po 2 metry szerokości. Powstaną także zjazdy do posesji, a przepust na Potoku Tyskim zostanie wymieniony na nowy. Ponadto na wysokości dojazdu do zlokalizowanych w tym rejonie chłodni wybudowane zostanie czterowlotowe rondo – dodaje.

W sumie w rejonie ulicy Obywatelskiej powstanie 27 miejsc postojowych. Droga zostanie również odwodniona i oświetlona.

Reklama

Utrudnienia w ruchu

Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu prace podzielono na etapy, a drogowcy pracować będą jednocześnie na kilku frontach robót.

Pierwszych poważnych utrudnień w ruchu należy spodziewać się od dzisiaj. Zwężone zostały trzy odcinki ul. Obywatelskiej (ETAP 1, 6 i 11 zgodnie z załączoną mapą). Pierwszy to około stumetrowy fragment od ul. Mikołowskiej, kolejno kierowcy pojadą bez utrudnień przez około 200 metrów, by następnie natknąć się na dwustumetrowe zawężenie. Trzeci front robót prowadzony będzie przy skrzyżowaniu ul. Obywatelskiej z droga prowadzącą do chłodni. Na tych odcinkach ruch odbywać się będzie wahadłowo jednym pasem.

Prace zakończą się jesienią przyszłego roku.

Reklama