Wybieg dla psów / fot. TZUK Tychy

Przy Mediatece powstał wybieg dla psów. Dokładnie między obiektem Mediateki a tężnią solankową na zielonym terenie wybudowano wybieg dla psów. Podobny obiekt powstał też przy ulicy Gilów. Park bł. Karoliny to coraz bardziej atrakcyjne miejsce, tuż przy nim powstanie też lodowisko, a na prywatnej działce nowe mieszkania. 

Park bł. Karoliny to rejon, w którym inwestycyjnie sporo się dzieje od dłuższego czasu. Miasto zainwestowało w ten teren miliony złotych – postawiło tam tężnie, plac zabaw i fontannę, która obecnie jest naprawiana. Powstały również ścieżki spacerowe i rowerowe, pojawiły się elementy małej architektury – jak np. ławki czy kosze na śmieci. Przy tężni zamontowano też trzy 10 m ławki za ponad 116 tys. zł. 

Prezydent Tychów, Andrzej Dziuba mówił wcześniej o planach budowy w tym rejonie treningowego lodowiska zamkniętego. „Dość długo szukaliśmy lokalizacji, ostatecznie wybór padł na działkę z tyłu Szkół Municypalnych” – powiedział w rozmowie z Tychy24.net, Andrzej Dziuba prezydent Tychów. Tam znajduje się działka o wielkości 3,2 tys. mkw, jak zapowiedział prezydent miasta na lodowisko potrzeba około 2,2 tys. mkw. Inwestycja może kosztować około 15 mln zł. 

Reklama
Tył Mediateki / Szkół Municypalnych w Tychach / fot. Tychy24.net

Wybieg dla psów

Obecnie z tyłu tzw. Szkół Municypalnych (których część to obecnie Mediateka) pojawił się wybieg dla psów. Podobną inwestycję realizowano przy ulicy Gilów. 

„Każdy wybieg jest ogrodzony, zapewniono ławeczki, kosze na śmieci, stacje z woreczkami na psie nieczystości, tablice ogłoszeń, nowe nasadzenia oraz co najważniejsze atrakcje dla czworonogów w postaci drewnianych belek. Inwestycje zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego” – poinformował Tyski Zakład Usług Komunalnych. 

Będą mieszkania 

Tuż przy parku Karoliny na terenie zielonym powstaną mieszkania. Radni przegłosowali uchwałę związaną z planem miejscowym dla obszaru osiedla „U”. Chodzi o rejon skrzyżowania ulicy Uczniowskiej i Sikorskiego. To teren o wielkości 1,2 ha. Wcześniej formalnie było to pole uprawne, teraz będzie można tam budować. Atrakcyjność lokalizacji mocno podnoszą inwestycje miejskie, które przez ostatnie lata wykonał tyski magistrat.

Rejon objęty planem / fot. UM Tychy

Ewentualne bloki będą miały wysokość do 27 metrów. „To daje możliwość zrealizowania maksymalnie 8 kondygnacji” – mówiła Magdalena Zdebel, naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego i Urbanistyki, Urzędu Miasta Tychy. W części podziemnej może powstać garaż.

Reklama