Tężnia w parku bł. Karoliny / fot. Tychy24.net

Radni dopytywali o szalety publiczne w Tychach. „Mamy siedem tego typu obiektów” – wyjaśniali urzędnicy, ma też powstać kolejny. Do tego na terenie miasta znajdują się tymczasowe toalety. 

O szalety dopytywała grupa radnych PiS (Anita Skapczyk, Aleksandra Wysocka-Siembiga, lwona Oleksiak, Andrzej Kściuczyk, Jarosław Hajduk, Marek Gołosz, Sławomir Wrobel). Od dłuższego czasu to temat, z którym zwracają się do rajców mieszkańcy. 

Radni Chcieli wiedzieć ile jest toalet publicznych na terenie miasta, a także jaka jest ich dostępność. 

Reklama

„Czy miasto ma w swoich planach wybudowanie kolejnych, może są plany montażu czasowych (na okresy wiosenno-|etnie) toalet typu TOl-TOl w okolicach parków, skwerów z których korzystają mieszkańcy naszego miasta” – pytali radni w interpelacji. 

Na terenie Tychów jest w sumie siedem dostępnych szaletów publicznych. 

– ul. Rynek 7 czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8:30 do 16:30 iw soboty od godz. 9:00 do

14.00,

– al. Niepodległości 60 czynny od poniedziałku do piątku w godz, od 8:30 do 17:30 i w soboty od godz. 9:00 do 16:00,

– na terenie Rodzinnego Parku bł. Karoliny Kózkówny w sezonie letnim od 01 kwietnia do 31_ października czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 18:00 i w soboty od godz. 9:00 do 16:00, w sezonie zimowym od 1 listopada do 31 malca czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 16:00 i w soboty od godz. 9:00 do 15:00,

– na terenie Parku Północnego szalet automatyczny czynny całą dobę,

– na terenie Cmentarza Komunalnego przy ul. Cmentarnej czynny całą dobę,

– na terenie OW Paprocany czynne w godz. od 8:00 do 22:00. 

To jednak nie wszystko.

„W obrębie miasta Tychy udostępnione są całoroczne cztery toalety typu TOl TOl, zlokalizowane na terenie Cmentarzy Komunalnych przy ul. Cmentarnej i ul. Barwnej, na placu zabaw przy ul. Sikorskiego oraz cztery w sezonie letnim od 1 maja do 30 września na terenie OW Paprocany” – poinformował tyski magistrat.

Jak zaznaczyli urzędnicy, w najbliższych planach w ramach inwestycji budowy parkingu przy ul. Nad Jeziorem planowane jest postawienie publicznej toalety kontenerowej.

Reklama