Stadion Śląski / fot. Slaskie.pl

Już tylko 2 dni dzieli nas od Rapsodii Śląskiej. W sobotę 31 sierpnia Stadion Śląski stanie się areną muzyczno-multimedialnego wydarzenia, jakiego jeszcze nie było. Będzie tam miała miejsce prapremiera Rapsodii Śląskiej – specjalnie przygotowanej kompozycji polskiego laureata Oscara Jana A.P. Kaczmarka. Przed publicznością wystąpią także: Miuosh, Monika Brodka, Grubson, IGO, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk oraz muzycy i chórzyści Filharmonii Śląskiej.  Co ważne wstęp na widowisko będzie bezpłatny.

Podpowiadamy jak w dniu imprezy łatwiej dostać się na Stadion. Zainteresowani „Rapsodią Śląską” mogą liczyć nie tylko na bezpłatne wejścia na tę imprezę, ale i na bezpłatny dojazd i powrót z niej autobusami oraz tramwajami Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Połączenia zostały zaplanowane ze zwiększoną częstotliwością i będą realizowane większymi pojazdami. Zmiany obejmują kursy wszystkich linii tramwajowych, które przejeżdżają w pobliżu stadionu. Są to tramwaje nr 0, 6, 11 i 19, którymi można dostać się na miejsce koncertów m.in. z Katowic oraz tramwaj nr 9, który kursuje z Bytomia, Rudy Śląskiej i Świętochłowic do Chorzowa. Na liniach nr 14 oraz 20 pojawią się dodatkowe kursy w godzinach nocnych. Więcej będzie też autobusów na liniach przyspieszonych nr: 820, 830, 840 i będą one obsługiwały pobliski przystanek. Na liniach nr 138 i 674 uruchomione zostaną dodatkowe kursy po zakończeniu imprezy, a linią nr 808 z centrum Katowic po uroczystości dojedziemy do miast takich jak Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza. Wyżej wymienionymi liniami 31 sierpnia od godziny 16:00 do 1 września do godziny 2:30 uczestnicy wydarzenia mogą podróżować bezpłatnie. Szczegóły: https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/1335/

Reklama

Tym wszystkim, którzy nie zdecydują się na pozostawienie samochodu w domu, podpowiadamy, że Park Śląski oferuje możliwość wcześniejszego zakupu miejsca parkingowego.

Bilet parkingowy można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie https://www.ticketmaster.pl/event/13623 do dnia 31 sierpnia 2019 roku do godziny 10:00 w cenie 10:00 zł w dwóch strefach: Strefie Parkingowej P8 i Strefie Parkingowej P10.

Po zakupie biletu parkingowego, bilet należy wydrukować i kierować się do Strefy Parkingowej poprzez współrzędne GPS podane na bilecie.

W przypadku, gdy nie wszystkie miejsca parkingowe zostaną wykupione w przedsprzedaży internetowej będzie możliwość zakupienia biletu parkingowego na miejscu w dniu imprezy

w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego, jednak w sprzedaży bezpośredniej cena biletu parkingowego wynosić będzie 20,00 zł.

Dla osób niepełnosprawnych przygotowane zostały także bezpłatne miejsca parkingowe – obok Stadionu Śląskiego – wyznaczone na Parkingu P1.

W  związku  z  organizacją  imprezy  w  dniu  31.08.2019  r.  wprowadzone  zostaną  tymczasowe  zmiany  w  organizacji  ruchu,  m.in.  wprowadzony  zostanie  ruch  jednokierunkowy  w  ciągu  ul.  Parkowej  na  odcinku  od   ronda   w   rejonie   C.H.   Carrefour   do   skrzyżowania   z  ul.  Kościuszki.  Należy  się  jednak  spodziewać  innych,  lokalnych zmian i możliwych utrudnień w ruchu.

Pobierz: Informator imprezowy.