Nowy terminal Kolei Śląskich. /fot. Koleje Śląskie

Ruszyła wymiana mobilnych terminali w pociągach Kolei Śląskich. Wymiana rozpoczęła się 22 maja, nowe terminale będą miały więcej funkcji, usprawnią pracę drużyn konduktorskich, ale nie będzie możliwości wkładania karty do terminala. 

Nowe terminale mobilne dla drużyn konduktorskich będą posiadały zintegrowaną aplikację sprzedażową z aplikacją płatniczą (wszystko na jednym urządzeniu). Proces wymiany terminali  prowadzony jest przede wszystkim po to, by wyeliminować jakiekolwiek pomyłki związane z płatnościami kartowymi. Dodatkowo usprawni i ułatwi to pracę pracownikom drużyn konduktorskich, co bezpośrednio przełoży się na skrócenie czasu obsługi pasażerów. 

Warto przypomnieć, że obecnie drużyny konduktorskie wyposażone są w terminale mobilne do sprzedaży i kontroli biletów oraz w terminal płatniczy, które nie są zintegrowane z terminalem sprzedażowym. 

Reklama

Co istotne – aplikacja płatnicza przyjmuje płatności wyłącznie kartami bezstykowymi (zbliżeniowymi) oraz płatności zbliżeniowe BLIK-iem. Nie będzie więc możliwości wkładania karty do terminala.  

Reklama