Wodny Park Tychy / fot. Wodny Park Tychy

Setki dzieci za darmo skorzystały z Wodnego Parku Tychy. Bo nauczyciele strajkują. Oferta darmowego wejścia do aquaparku cieszyła się zainteresowaniem. 

– 765 dzieci skorzystało z bezpłatnego wejścia do #WodnyParkTychy w pierwszym dniu propozycji – poinformował przed godziną 12.00 Wodny Park Tychy. Ostatecznie jak się okazało z oferty Wodnego Parku Tychy skorzystało ponad 1,5 tysiąca dzieci.

Dzieci dzisiaj i jutro w godzinach od 9.00 do 15.00 mogą korzystać ze strefy rekreacyjnej bezpłatnie przez 2 godziny (ostatnie wejście musi nastąpić najpóźniej o godzinie 13). Bezpłatny wstęp jest możliwy na podstawie ważnej legitymacji szkolnej. Opiekunowie przybywający z dziećmi muszą natomiast normalnie płacić.

Reklama

– Uczniowie, którzy ukończyli 13 rok życia mogą wejść do Parku bez opiekuna. Wszyscy, którzy będą chcieli skorzystać z tej oferty proszeni są o pilnowanie czasu nabitego na transpondery, gdyż w przypadku pozostania dziecka/ucznia dłużej niż 2 godziny, system naliczy płatne minuty, za które będą zobowiązani zapłacić – poinformowali tyscy urzędnicy.

W Wodnym Parku Tychy dzieci spędzały czas bawiąc się, ale i ucząc.

– Zachęcaliśmy najmłodszych do spróbowania swoich sił w interaktywnej grze „Misja H20”, której stanowiska są zlokalizowane w całym naszym obiekcie. Gra ma walory edukacyjne, a dzięki elementowi rywalizacji, są one jeszcze lepiej przyswajane przez dzieci. Jej uczestnicy rozwiązują różne zadania, jednocześnie poznając lepiej otaczający nas świat  – wyjaśnia Zbigniew Gieleciak, prezes zarządu Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., które zarządza Wodnym Parkiem Tychy.

Reklama