Od lewej: Igor Śmietański, Andrzej Dziuba, Hanna Skoczylas, Maciej Gramatyka

Sprawdzamy oświadczenie majątkowe władzy. Ile i gdzie zarobił prezydent Tychów i jego zastępcy? Co mówią oświadczenia majątkowe złożone w 2023 roku? (za 2022 rok). 

Andrzej Dziuba, prezydent Tychów / fot. Tychy24.net

Andrzej Dziuba prezydent Tychów ma 607 tys. oszczędności na koncie i przeszło 269 mkw dom o wartości 1,2 mln zł. Do tego działkę o wartości 250 tys. zł. 

Z tytułu umowy o pracę zarobił w ubiegłym roku przeszło 269 tys. zł. Do tego prezydent Tychów dorabiał w radach nadzorczych spółek samorządowych w Sosnowcu, Katowicach i Wrocławiu. 

Reklama

W PKM Sosnowiec zarobił przeszło 38 tys. zł, w spółce Stadion Wrocław przeszło 12,8 tys. zł, a w Górnośląskim Towarzystwie Lotniczym w Katowicach przeszło 29 tys. zł. To spółka zarządzająca lotniskiem w Pyrzowicach. 

Igor Śmietański, wiceprezydent Tychów / fot. Tychy24.net

Wiceprezydent Igor Śmietański. Zajmujący się gospodarką przestrzenną. Na koncie ma 50 tys. zł oszczędności, do tego 30 tys. euro i 12 tys. dolarów. 

Do tego dysponuje przeszło 112 mkw domem o wartości 450 tys. zł i 36 mkw mieszkaniem o wartości 100 tys. zł. Z tym, że obie te kwoty wydają się zaniżone w stosunku do cen rynkowych. W serwisie otodom.pl znaleźliśmy mieszkania w tym metrażu od kwoty przeszło 200 tys. zł do nawet ponad 400 tys. zł. Domy w podobnym metrażu w zależności od standardu to kwota od 600 tys. zł do grubo ponad miliona złotych. 

Wiceprezydent dysponuje także 25 mkw garażem, który wycenił na 90 tys. zł. 

Śmietański zarobił z tytułu umowy o pracę przeszło 276 tys. zł, a z tytułu zasiadania w Radzie Nadzorczej spółki Śródmieście przeszło 59 tys. zł. To spółka należąca do miasta Tychy wydaje m.in. miejska gazetę, portal czy zarządza targowiskiem. Z tytułu najmu wiceprezydent zarobił około 3,5 tys. zł. 

Od lewej Barbara Konieczna i Maciej Gramatyka / fot. Tychy24.net

Maciej Gramatyka, wiceprezydent ds. społecznych. Tutaj sytuacja jest mniej skomplikowana. Gramatyka ma zgromadzone 60 tys. zł, nie wykazał w swoim oświadczeniu żadnej nieruchomości. 

Z tytułu umowy o pracę zarobił przeszło 286 tys. zł, rada nadzorcza spółki Megrez (Szpital Wojewódzki) tam otrzymał przeszło 73 tys. zł, ponad 3,3 tys. zł za udział w posiedzeniach Rady Programowej Polskiego Radia i przeszło 10 tys. zł za pracę w Związku Międzygminnym. 

Hanna Skoczylas / fot. UM Tychy

Hanna Skoczylas, wiceprezydent ds. zrównoważonego rozwoju na koncie ma zgromadzone 170 tys. zł, do tego 2,5 tys. euro i 1,2 tys. dolarów. 

Ze stosunku pracy wykazała przychody przeszło 277 tys. zł, jest też członkiem rady nadzorczej Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Z tego tytułu wykazała dochód wysokości przeszło 52 tys. zł. 

Reklama