Miasto dołoży pieniądze. Będzie wodny plac zabaw w Parki Jaworek. Obiekt miał kosztować około 7 mln zł, będzie kosztował grubo ponad 10 mln zł. Radni przyjęli zmiany w budżecie i miasto dołoży pieniądze do planowanej inwestycji. 

W drugim przetargu na budowę wodnego placu zabaw w Parku Jaworek wpłynęły dwie oferty, na przeszło 10,3 mln zł i 10,7 mln zł. Tą tańszą złożyła firma Garden Designers Sp. z o.o., nieco droższą Krisbud Sp. z o.o. 

Miasto dołożyło pieniądze do planowanej inwestycji i jest pewne, że przetarg zostanie rozstrzygnięty pozytywnie. Poinformował o tym na sesji Rady Miasta Tychy, Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. To drugi przetarg na tę inwestycję, pierwszy został unieważniony z powodu zbyt drogich ofert złożonych przez wykonawców. 

Reklama

To będzie drugi wodny plac zabaw w Tychach, pierwszy mieście się na Paprocanach. Nowy obiekt będzie miał wyjątkowy design, a opiekunowie będą mogli spoglądać na bawiące się dzieci z góry. Wodny plac powstanie na powierzchni 400 mkw, będzie wyposażony w 20 urządzeń.

Co ciekawe, Katowice znacznie wyprzedziły Tychy jeżeli chodzi o wodne place zabaw, mają ich więcej i taniej. Miasto wykorzystało ten sam projekt do stworzenia w sumie 4 wodnych placów zabaw w różnych dzielnicach, każdy z nich kosztował około 1,5-2 mln zł. 

Wodny Plac Zabaw w Parku Jaworek / fot. UM Tychy
Reklama