Gemini Park Tychy / fot. Gemini Park Tychy

Trwa oblężenie Gemini Park Tychy. „Ciężko zaparkować”. Po zamknięciu centrów handlowych, dzisiaj nastąpiło otwarcie i tłumy ruszyły na zakupy.

„Ciężko jest zaparkować, ani w środku ani na zewnątrz praktycznie nie ma miejsc parkingowych. Po samym parkingu chodzi dużo ludzi, trzeba bardzo uważać” – poinformowała Tychy24.net jedna z użytkowniczek.

Faktycznie, na miejscu ciężko zaparkować nawet przy sąsiadujących z Gemini obiektach handlowych. Ludzie ruszyli na zakupy, skorzystać nie tylko z wyprzedaży, często chodzi też o sezonową wymianę garderoby.

Reklama

„Próbowałam kupić dzieciom buty zimowe, ale chyba wybiorę się w tygodniu” – mówi nasza użytkowniczka.

Przypomnijmy, centrum handlowe otwarte jest teraz dłużej od 8.00-22.00. Wprowadzono też ograniczenia w sklepach. Więc nawet, gdy uda nam się dotrzeć z parkingu do sklepu, to może okazać się, że będziemy musieli czekać przed.

Na 15 m kw. może przebywać maksymalnie 1 osoba w danym sklepie. Nad limitem w galerii czuwa nowoczesny system liczący klientów.

Robiący zakupy będą także zobowiązani do przestrzegania zasady DDM, czyli dezynfekcji rąk przed wejściem do galerii i do sklepu, zachowania dystansu min. 1,5 metra, a także zasłaniania nosa i ust np. maseczką. W sklepach, które udostępnią rękawiczki jednorazowe zalecane będzie także ich założenie na czas zakupów.

Standardowo dla klientów dostępne będą dyfuzory z płynem odkażającym