Tychy ul. Grota-Roweckiego / fot. Tychy24.net

W Tychach za ponad 20 mln zł połączą ulicę Grota Roweckiego z ul. Oświęcimską. Zadanie podzielono na dwa etapy. W tym roku na inwestycję zarezerwowano 20 mln zł.

Realizacja inwestycji usprawni skomunikowanie zabudowy mieszkaniowej z rejonu ulicy Jaworowej i Sadowej z centrum miasta, ma też stanowić alternatywne połączenie dla ruchu równoległego do alei Bielskiej i częściowo ulicy Katowickiej. Urzędnicy mówią wprost – nowe połączenie rozładuje natężenie ruchu samochodowego w tym rejonie.

– Aktualnie trwają prace nad dokumentacją projektową, którą należy zaktualizować. Jak tylko się zakończą, zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę robót budowlanych. Planujemy, że będzie to miało miejsce w II kwartale – mówi Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Reklama

Dwa etapy

Zadanie podzielone zostało na dwa etapy, które stanowią odpowiednio: połączenie ulicy Grota Roweckiego z ulicą Jaworową to etap pierwszy. Drugi etap to przebudowa skrzyżowania ulic Oświęcimskiej, Czarnej i Sadowej.

W skład pierwszego etapu wchodzi budowa mostu nad Potokiem Tyskim, przebudowa skrzyżowań z ulicami Starokościelną i Sadową oraz całej infrastruktury towarzyszącej. Projektowane są również chodniki dla pieszych oraz ścieżki rowerowe.

Etap drugi obejmuje przebudowę skrzyżowania ulic Oświęcimskiej, Czarnej i Sadowej z dostosowaniem jego parametrów do istniejącego i prognozowanego natężenia ruchu. Istniejące skrzyżowanie zwykłe zastąpione zostanie skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną, skanalizowanym z uwzględnieniem dodatkowych pasów dla relacji skrętnych.

Reklama